Děti v bazénu

Menší děti s rodiči

děti v bazénuJakmile Vaše děťátko odroste domácí vaničce (cca kolem 5. měsíce), můžete se k nám připojit na lekcích plavání menších dětí s rodiči v příjemně teplém a čistém bazénu na Václavském náměstí. Jste vítáni i v případě, že s plaváním teprve začínáte, a to v jakémkoliv věku dítěte (i u větších dětí však upřednostňujeme první kurz u nás v doprovodu rodiče v bazénu). Přihlásit se můžete v průběhu celého roku, zařazeni budete podle situace buď ihned, nebo Vám budeme rezervovat místo na začátku dalšího kurzu .

Při lekcích plavání batolat a menších dětí (do cca 6 let) je pro nás nejdůležitější pomůckou v bazénu rodič, který je pro své dítě průvodcem a vzorem při všech činnostech. Klademe důraz na intenzivní prožití společných chvil rodičů a jejich dětí (v dnešní době tak vzácných). Jsme potěšeni, když si čas najdou také tatínci, nebo když se na hodinu přijdou podívat prarodiče.

Cílem těchto lekcí je postupné naučení úchopů a pohybů, které s děťátkem ve vodě budete potřebovat, abyste se Vy sami cítili bezpečně a sebevědomě, popápět se pro pomůcky, položit se na hladinu( vznášecí poloha – floating ), postupně uplavat kratší vzdálenost, přelézat desky, skákat bezpečně ze břehu, orientovat se po zanoření pod vodou, potápět se pro pomůcky. 

Větší děti bez rodičů 

Jak plavemeS dětským plaváním pokračujeme i s většími dětmi. Pro mladší školáky ve věku od 6 do 9 let poskytujeme plavecký výcvik dětí i bez rodičů (přítomny jsou dvě instruktorky – jedna ve vodě, druhá na břehu). Zaměřujeme se především na osvojení si rytmického plaveckého dýchání, na správnou splývavou polohu, samostatné plavání bez pomůcek, plavecké styly znak-prsa-kraul, delfínkujeme, skáčeme šipky, lovíme pomůcky ze dna a zařazujeme mnoho dalších zábavných prvků, aby se děti na lekci nejen mnohé naučily, ale také si svůj čas ve vodě užily. 

Do těchto lekcí zařazujeme především děti, které s námi již alespoň jeden kurz odplavaly s rodičem a uplavou alespoň 5 metrů bez pomoci jakýmkoliv způsobem.

Na závěr kurzu umožňujeme focení pod vodou profesionálním fotografem nebo natáčení rodinného videa. Ukázku našeho plavání menších a větších dětí můžete vidět zde.

Více informací o tom proč a jak plaveme.

Instruktorky jsou u bazénu pro Vás vždy i po uplynutí lekce, kdy společně můžeme na břehu hovořit o masážích, vhodných cvičeních pro podporu psychomotorického vývoje dítěte, pomůckách do vody a jiných zajímavostech.

Cena kurzu závisí na počtu lekcí. Poskytujeme sourozenecké slevy. Část nebo celý kurz plavání můžete darovat pomocí našeho dárkového poukazu.